Skip to content

Prijímacie skúšky

Prijímacie skúšky na strednú školu 2026/2027

home
  • Prijímacie skúšky
  • Testy matematika
  • Testy slovenčina
  • Znalosti
  • Študijný poradca
  • Poradňa
  • Kontakt
  • Prijímacie skúšky
  • Testy matematika
  • Testy slovenčina
  • Znalosti
  • Študijný poradca
  • Poradňa
  • Kontakt

Značka: textúry

Hudba ako priestor a atmosféra: Soundscape a akustické umenie
Znalosti

Hudba ako priestor a atmosféra: Soundscape a akustické umenie

Posted on16. 7. 2026

Hudba ako priestor a atmosféra: Jasné vysvetlenia pojmov, nástrojov a vývoja scény. Príklady producentov, štýlov a techník, plus tipy na počúvanie a tvorbu pre začiatočníkov i

Vplyv experimentálnej hudby na film a umenie: Sound design a imerzia
Znalosti

Vplyv experimentálnej hudby na film a umenie: Sound design a imerzia

Posted on29. 6. 2026

Vplyv experimentálnej hudby na film a umenie: Jasné vysvetlenia pojmov, nástrojov a vývoja scény. Príklady producentov, štýlov a techník, plus tipy na počúvanie a tvorbu pre z

Estetika prezentácie jedla: Food styling ako umelecká disciplína
Znalosti

Estetika prezentácie jedla: Food styling ako umelecká disciplína

Posted on16. 6. 2026

Ako servírovať esteticky: práca s farbou, textúrou a kompozíciou. Zásady minimalizmu, rovnováhy a výšky na tanieri pre prirodzený wow efekt.

Estetika a funkčnosť interiéru: Tvorba priestoru pre život
Znalosti

Estetika a funkčnosť interiéru: Tvorba priestoru pre život

Posted on29. 12. 2025

Estetika a funkčnosť interiéru kráčajú spolu: proporcie, svetlo a materiály tvoria harmonické, použiteľné a trvácne prostredie pre život.

Trendy v modernom food stylingu: Minimalizmus, prirodzenosť a naratív
Znalosti

Trendy v modernom food stylingu: Minimalizmus, prirodzenosť a naratív

Posted on28. 12. 2025

Trendy food stylingu: prirodzené svetlo, textúry a príbeh na tanieri. Ako pracovať s farbou a rekvizitami, aby fotka pôsobila čisto a chutne.

Ambientné kompozície a syntéza zvukov: Tvorba nálady a textúry
Znalosti

Ambientné kompozície a syntéza zvukov: Tvorba nálady a textúry

Posted on24. 10. 2025

Ambientné kompozície a syntéza zvukov: Jasné vysvetlenia pojmov, nástrojov a vývoja scény. Príklady producentov, štýlov a techník, plus tipy na počúvanie a tvorbu pre začiatoč

Rozdelenie orchestra a nástrojové skupiny: Drevené, plechové, sláčikové a bicie
Znalosti

Rozdelenie orchestra a nástrojové skupiny: Drevené, plechové, sláčikové a bicie

Posted on10. 8. 2025

„Rozdelenie orchestra a nástrojové skupiny: Pochopiteľné princípy a praktické ukážky s mini cvičeniami. Pomôžu pri analýze, komponovaní a interpretáciistručné postupy a kontr“

Molekulárna kuchyňa a vedecké prístupy k vareniu: De/rekonštrukcia ingrediencií
Znalosti

Molekulárna kuchyňa a vedecké prístupy k vareniu: De/rekonštrukcia ingrediencií

Posted on2. 2. 2025

Molekulárna kuchyňa: veda v službách chuti. Techniky, ktoré menia textúry a zážitok, no rešpektujú suroviny a čistú chuť na tanieri.

Najnovšie

  • Dejiny kultúry: Vývoj, epochy a kľúčové civilizačné míľniky Dejiny kultúry: Vývoj, epochy a kľúčové civilizačné míľniky
  • Moderné umenie a spoločenská revolta: Umenie ako kritika a politický nástroj Moderné umenie a spoločenská revolta: Umenie ako kritika a politický nástroj
  • Jazyková kultúra a spisovnosť: Spoločenský a normatívny aspekt jazyka Jazyková kultúra a spisovnosť: Spoločenský a normatívny aspekt jazyka
  • Portfólio ako alternatíva skúšky: ako vyjednať iné hodnotenie práce Portfólio ako alternatíva skúšky: ako vyjednať iné hodnotenie práce
  • Psychológia postáv a spoločenský kontext: Človek v sieti sociálnych vzťahov Psychológia postáv a spoločenský kontext: Človek v sieti sociálnych vzťahov
  • Vplyv migrácie na kultúrne prostredie: Formovanie novej spoločenskej mozaiky Vplyv migrácie na kultúrne prostredie: Formovanie novej spoločenskej mozaiky

Najčítanejšie

  • Prijímacie skúšky z matiky a postup riešenia
    7. 6. 2023 39 komentárov
  • Nové testy 2024: Prijímacie skúšky z matematiky a postup riešenia
    12. 3. 2024 39 komentárov
  • Zadanie testu: Prijímacie skúšky zo slovenského jazyka a literatúry
    7. 6. 2023 32 komentárov
  • Nové testy 2024: Prijímacie skúšky zo slovenského jazyka a literatúry
    12. 3. 2024 32 komentárov
  • Prijímacie skúšky na strednú školu z matematiky a postup riešenia
    8. 6. 2023 31 komentárov

Témy

ako sa učiť (20) ako študovať (13) efektívne učenie (21) etika (16) forma (14) história (12) identita (20) interpretácia (15) jazyk (33) konflikt (13) kontext (14) literatúra (49) matematika (47) materiály (12) prijímacie skúšky (116) prijímacie skúšky na strednú školu (20) prijímačky (97) prijímačky na strednú (62) prijímačky z matematiky (21) prijímačky zo slovenčiny (22) príprava na VŠ (13) publikum (13) recepcia (12) rodičia (11) rytmus (15) scéna (18) slovenský jazyk (50) slovenčina (22) spoločnosť (14) správne odpovede (92) stredná škola (102) svetlo (14) technika (14) test (50) testovacie otázky (44) testy (69) tipy na prijímačky (20) tipy na učenie (20) tradícia (12) učenie (24) vypracované otázky (46) vzdelávanie (44) študijný poradca (13) štúdium (14) štýl (21)

Poradňa

14. augusta: tri otazky mali zle odpovede

9. mája: Noha má 55 stoličiek

5. mája: Stačí si to nakreslit medzi 1, a 2, stromom je 35m 35/7 je 5 s tym ze jeden strom tam uz je takze 5-...

3. mája: Take blbe testy na prijimackach urcite nebudu

30. apríla: Áno, prílišný dôraz na matematiku môže vyvíjať značný tlak na študentov, čo môže viesť k zvýšenej úz...

30. apríla: Dobrý deň, Fero, máte pravdu, ďakujeme, odpoveď na otázku č. 2 sme opravili. Pekný deň.

Kontakt

šéfredaktorka Simona Česaná
simona@euroekonom.sk
+421 907 234 066
+420 774 699 168
LinkedIn
Prijímacie skúšky | Testy z matematiky | Testy zo slovenčiny a literatúry | Študijný poradca | Kontakt
© 2010 - 2026 SEO | Reklama a PR | Vrtuľníky | Autoškola | Reality | Manažment | Prijímáčky | Podnikanie | Financie | Ekonomika | Zdravie | SWOT | Podnikateľský plán | Manažment | Marketing | Kultúra | Skúšky | Obchod | Dovolenka

Najnovšie

  • Dejiny kultúry: Vývoj, epochy a kľúčové civilizačné míľniky Dejiny kultúry: Vývoj, epochy a kľúčové civilizačné míľniky
    31. 7. 2026 Petra Svobodová No comments
  • Moderné umenie a spoločenská revolta: Umenie ako kritika a politický nástroj Moderné umenie a spoločenská revolta: Umenie ako kritika a politický nástroj
    31. 7. 2026 Marek Bielik No comments
  • Jazyková kultúra a spisovnosť: Spoločenský a normatívny aspekt jazyka Jazyková kultúra a spisovnosť: Spoločenský a normatívny aspekt jazyka
    30. 7. 2026 Tomáš Hudák No comments

Poradňa

29. apríla: Toto je spravne? Správna odpoveď 2: B. Dve riešenia Zjednodušením rovnice x + 2 = 5 dostaneme x = 3...

13. apríla: Upravte si tieto testy, to nie sú testy pre piatakov na prijímacie pohovory.

7. marca: Zatiaľ čo systém viacerých termínov umožňuje flexibilitu a zohľadňuje špecifické potreby niektorých ...